Bingöl "Hilesi Hurdası Olmayan Organik Bir Takımız"

2021-2022 sezonunda, Denizli 1’inci Amatör Küme B Grubunda mücadele eden ve ligi 22 puan ile 4’üncü sırada tamamlayan Acıpayam Kuyucakspor’da sezon başındaki hedefe ulaşmanın verdiği gurur ve mutluluk yaşanıyor. Teknik Sorumlu Hikmet Bingöl futbolcuları ile gurur duyduğunu belirterek sezon başındaki hedeflerine ulaştıklarını söyledi. 

Bingöl "Hilesi Hurdası Olmayan Organik Bir Takımız"
05 Haziran 2022 - 00:01
Kuyucakspor ailesi olarak bütün olumsuzluklara rağmen alımızın akıyla mücadele ettik diyen Acıpayam Kuyucakspor Teknik Sorumlusu Hikmet Bingöl “Bütün oyuncularım bir kuruş ücret almadan özveri ile mücadele ettiler. Zaman zaman ilk on biri oluşturmakta zorlandığımız zamanlar oldu. Maalesef amatör liglerde yaptırım gücü olmadığı için maalesef bunlar yaşanıyor. 

“Önemli Olan Zor Şartlarda Başarılı Olmak”
Kulübümün ve spor kamuoyunun bildiği gibi bende hiçbir zaman maddiyata önem veren birisi olmadım. Önemli olan zor şartlarda başarı elde etmek. Bence biz bu sene başarılı bir sezon geçirdik. Bütün olumsuz şartlara rağmen bu ligde başarılı sonuçlar aldık ve ligde kalıcı olduk. Ligi de sezon başında hedeflediğimiz yerde bitirdik. Eğer belirli olumsuzluklar olmasaydı bu takımın şampiyon olmasının önünde hiçbir engel yoktu”dedi. 

“Deplasmanlarda Spora Yakışmayan Davranışlarla Karşılaştık”
Sporun birleştirici bir özelliği olduğuna değinen başarılı çalıştırıcı “Spor kamuoyuna öncelikle şunu söylemek isterim ki öncelikle futbolun ya da sporun ne olduğunu bilmek lazım. Spor öncelikle kardeşlik hoşgörü birlik beraberlik ve dostluğun yayılmasıdır. Fakat gittiğimiz bazı deplasmanlarda spora yakışmayan olaylar oldu. 

Bunun için ASKF bu takımların maçlarını ya içeride oynatmalı ya da grup yapmaları lazım. Bölgesel bir lig olması lazım. Çünkü zorlanıyoruz. Ekonomik güçlükler oluyor. Ulaşım ve yemek ücretlerini karşılamakta güçlükler yaşıyoruz”diye konuştu. 

“Organik bir takımız, hilemiz yok, hurdamız yok”
Bütün bunlara rağmen ben başarılı olduklarına dikkat çeken teknik Sorumlu Bingöl “Türk futboluna Denizli Futbolu katkıda bulunduğumuzu ve renk kattığımızı düşünüyorum. Organik bir takımız. Hilemiz yok, hurdamız yok. Hiçbir hakemle yönetici ile saha komiseri ile sorun yaşamadık. Çünkü futbol kardeşliktir.Önemli olan kardeşliğin dostluğun sporun birleştirici yönünün ortaya konmasıdır. 

Amacımız genç yetenekli futbolcuları Türk Futboluna kazandırmaktır. Geçtiğimiz sezonda 15 yaşındaki gençlerimizi takımda oynattık. Tecrübe kazanmalarını sağladık. Bundan sonra inşallah daha iyi bir Kuyucakspor olacaktır”ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum