Şampiyon Takımların Antrenörleri Ödüllerini Aldı

2021-2022 Futbol Sezonunda takımlarını bir üst lige yada başarıya taşıyan takımların antrenör ve teknik sorumlularına düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Şampiyon Takımların Antrenörleri Ödüllerini Aldı
25 Ekim 2022 - 10:04 - Güncelleme: 25 Ekim 2022 - 10:42
Denizli TÜFAD Şube Başkanlığı tarafından Pelitlibağ Park Cafe’de düzenlenen ödül törenine Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya, Denizli TÜFAD Şube Başkanı Bülent Fil ve yönetim Kurulu Üyeleri, Denizli Futbol İl Temsilcisi Levend Sarıoğlu davetliler ve başarılı antrenörler katıldı.Ev kazası geçirerek rahatsızlanan ve evinde tedavisine devam edilen Yeşilçınarspor Teknik Sorumlusu Feyzullah Tüzünol’un ödülü Gençlikspor İl Müdürü Ömer İlman tarafından törene katılan eşine verildi.   
 

Ödüllendirilen teknik sorumlu ve antrenörler;  Süper Amatör Lig play off şampiyonu, Kale Belediyespor Teknik Sorumlu Mehmet Ali Sevil, Antrenör Ali Sayıntürk,

1’inci Amatör Küme birincileri; İstiklalspor Melih Özbudak, Denizli Adaletspor Melik Zorbaz, Yeşil Çınarspor Feyzullah Tüzünol, Irlıganlıspor Ceyhun Aksoy,

U18 ligi birincileri; Dokuzkavaklarspor Teknik Sorumlu İsa Bay, Kızılcabölükspor Teknik Sorumlu Gökhan Hor,
U16 ligi birincileri Dokuzkavaklarspor Teknik Sorumlu İsa Bay, Baki Söylemez Antrenör, Sarayköyspor Cem Arı Antrenör, Murat Demirışık Gençlik Gelişim Sorumlusu,

Türkiye Kadınlar 2’nci Ligi Birincisi Özkan Ceylan Teknik Sorumlu, Eray Demir Antrenör. 

Başarılı antrenörlerin ödülleri törene katılan protokol tarafından verildi.

Törende konuşma yapan Denizli Gençlikspor İl Müdürü Ömer İlman amatör spor kulüplerinin çeşitli zorluklarla mücadele ettiklerini belirterek  “Takımlarımızın kulüplerimizin sıkıntıları her daim bir hayli fazla. Sanki bu birkaç yıldır pandemi ile birlikte maddi sıkıntılar birde bu sürede oluşan boşluğu telafi etme ihtiyacı derken kulüplerimiz sporcularımız bin bir güçlükle mücadele ediyorlar. Bunların hepsini biliyoruz”dedi

İlman “Tesisleşme Olmadan başarı Olmaz”
Gençlikspor İl Müdürlüğü olarak Bakanlık tarafından yılbaşından yılbaşına yapılan fazla da olmayan üç beş kuruş yardım yapabiliyoruz diyen İlman “Ama asıl görevimizin tesisler anlamında olması gerektiğini düşünüyoruz. Amatör sporun gelişmesi, takımlarımızın gelişmesi, sporun gelişmesinin tesisleşmeden geçeceğine inanıyoruz. İşte bu anlamda da Denizli’mizin birçok alanda tesislerinin olduğunu görüyoruz.
Ama bazılarının bakım onarıma ihtiyacı var.Bazılarının eksikleri var. Bazıları yeterli değil. Mevcut tesisler ihtiyacı karşılamıyor. Bu nedenle yapılacak iş tesis sayısının artırılması. Bununla ilgili önümüzde hedeflerimiz var. Önümüzdeki günlerde Başkarcı Sahasının ihalesini yapıyoruz inşallah gerçekleşecek. KYK sahasının da ihalesini yaptık. Önümüzdeki hafta sözleşmesini imzalayacağız. Parasını, ek bütçesini her şeyini hallettik”dedi.


Sarıkaya “Antrenörler Aynı Zamanda Bir Eğitimci”
Törende ikinci konuşmayı yapan Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya’da bir yıllık başarının değerlendirilmesi anlamında güzel bir oluşumun gerçekleştiğine dikkat çekerek  “Hepimizde şunu biliyoruz ki bir iş yaptıktan sonra bir taraftan da taltif edilmeyi arzuluyoruz. Çünkü başarımızı artıracak en önemli konu hakikaten birileri tarafından görülmek, takdir edilmektir. Burada bunu yaptığınız için sizlere teşekkür ediyorum.

“Antrenörler Çok Önemli Bir Görevi Yerine Getiriyorlar”
Antrenörlerin çok büyük önemi var. Çünkü siz antrenörlerden ziyade bir eğitimci ve öğretmensiniz. Bu gün özellikle spor paydaşlarımız olarak hem hakemlerle hem kulüp başkanları ile hem öğrenci velileri ile mücadele vererek onlara bir şeyler vermeye çalışmak bizim için ve sizin için en büyük değerdir.Bu kadar sıkıntı ve zorluğun içerisinde antrenör olarak var olabilmek adına hakikaten sizleri alkışlıyorum sizlere saygı duyuyorum. Çok önemli görevleri yerine getiriyorsunuz. Bu arada Denizlispor’umuzun yaşadığı sıkıntılar ortada neden Denizlispor’u Denizli’den kurulacak bir antrenör ekibi çalıştırmıyor”diye konuştu.

Fil “40 kişi bulamazken şimdi 565 kişi olduk”
Denizli TÜFAD Şube Başkanı Bülent Fil’de katılımcılara teşekkür ederek “Başarılı olan antrenörleri ödüllendiriyoruz ama bizim gözümüzde bütün antrenörlerimiz başarılı. Arkadaşlarımız kısıtlı imkanlarla çalışıyorlar. Sahalarda emek veriyorlar.Sayımız güç geçtikçe artıyor. Derneğin kurulması için 41 kişiyi bulmanın zor olduğu bir dönemden bu güne geldik. Son yaptığımız kayıt ile birlikte 565 üyemiz oldu. El birliği ile bir şeyleri başarmaya çalışıyoruz”dedi.


Sarıoğlu “İçeride bir birimizi yiyoruz”
Denizli Futbol İl Temsilcisi Levend Sarıoğlu’da başarı için birlik ve beraberliğin şart olduğuna vurgu yaparak  “26 yıldır üst düzey motivasyon konuşmaları yaptıktan sonra il temsilcisi olarak konuşmalara hala alışamadım. Bu nedenle kusura bakmayın. Denizli’de 11-12 yıl önce Kızılcabölükspor 3’üncü lige çıkmış bunun dışında bir başarımız yok.

“Bir birimizle savaşıyoruz”
İçeride bir birimizi yiyoruz. Bir birimizle savaşıyoruz. Ama dışarıda hiçbir şey yapamıyoruz. Neden çünkü kenetlenemiyoruz. Bir birimize destek olamıyoruz. Ayşe Başkanım çok doğru şeyler söyledi. Neden bu gün Denizlispor’da Denizlili bir ekip düşünülmüyor dedi. Çünkü TÜFAD’a üye olan 565 kişiden bir ekip oluşturamayız.

“İşimiz gücümüz dedikodu”
 Yapamayız, çünkü işimiz gücümüz dedikodu, işimiz gücümüz bir birimizin kuyusunu kazmak. İşimiz gücümüz arkadaşlarımızın başarısızlıklarından mutlu olmak.  Kenetlenmiyoruz, konuşmamız gereken şeyleri, konuşmamız gereken yer olan TÜFAD şubesi dışında her yerde konuşuyoruz”ifadelerinde bulundu.Konuşmalar sonunda TÜFAD Denizli Şube Başkanlığı tarafından hazırlanan pasta kesilerek katılımcılara ikram edildi. Denizli’de futbol özellikle amatör futbolun sorunları konuşularak çözüm yolları konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Etkinlik sonunda toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum