Cemal Yılmaz

Cemal Yılmaz

Sohbet

YOK ARTIK

13 Mart 2020 - 19:33


Göçmenler  Avrupa kapısında, refah, çağdaş yaşam ve ekmek peşindeler.
İnsan üzülmeden edemiyor.
Bir türlü uyanamayan Afrika, Asya, Amerikan yerlileri. Bastırılmış, başlarına  ABD, Rusya ve Avrupa’nın koyduğu zalimlerle yönetiliyorlar.
Siz ne düşünürsünüz bilmem ama ben bunlara cellatlarına aşık insanlar diyorum.
Neden mi böyle bakıyorum. Avrupalı Afganistan’dan, Pakistan’dan, Hindistan’dan, Afrika ülkelerinden ve Amerika kıtasının yerlilerinden yakaladıkları insanları Avrupa’ya getirmişler.
Bir hayvanat bahçesi kurmuşlar. O insanları ve insan gruplarını kafeslere koymuşlar. İnsanlardan oluşan bir hayvanat bahçesi oluşturmuş, ziyarete açmışlardı. Kafeslerin önünde, “Lütfen yiyecek vermeyin beslendiler.” Yazıyordu.
Kafeslere koydukları o insanlara, İnsana en çok benzeyen varlıklar olarak bakıyordu.
Bu olay milattan önce olmuş değil.
Bu olay ile ilgili, bin dokuz yüz elli altı yılında bütün Avrupa ülkelerinden gelen görevlilerin katıldığı bir komisyon,insanların sergilendiği hayvanat bahçelerini kapatalım mı? konusunda tartışmışlar fakat toplantıda bir karara varılamamıştır.
Bu yıllarda Avrupa’da tuvalet yok kadınlar  kokuyor bu kokuyu bastırmak için daha ağır kokan, parfümler icat edilmiştir.
İnsanların sergilendiği hayvanat bahçeleri daha sonra bilinmeyen zamanlarda birer birer kapatılmışlardır.
Avrupa sömürdüğü ülkelerden götürdükleriyle varlık içinde yüzerken, sömürülen ülkeler bir türlü uyanıp zenginliklerini kendileri işleyip varlığa kavuşamamışlar.    
Dedeleri, insan hayvanat bahçelerinde sergilenenler, Avrupalıya albeni içeriye ne olarak kullanırsan kulan demekteler.
Kendileri için geçmiş olabilir fakat torunları için ABD’yi, Rusu, Avrupa’yı ülkesinden kovarak ülkelerinde birlik ve dirlik oluştursalar, kimsenin kapısına gitmezler, dünyaya oyuncak olmazlardı.
Cemal Yılmaz (yazar)
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum